Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na luty 2021. Gotowe konfiguracje w różnych cenach

TL;DR – Szukasz komputera? Nie znasz się na tym? Nie ma sprawy! Wystarczy, że wiesz ile chcesz wydać, wchodzisz na PurePC i masz gotowe propozycje w przedziałach cenowych od 1000 do 12500 złotych.

Pamiętacie szał kopania kryptowalut na GPU latem 2017 roku? To było nic w porównaniu z obecną sytuacją. Dzisiaj Radeon RX 570 4 GB potrafi kosztować 1500 zł, GeForce GTX 1660S chodzą po 2000 zł, natomiast ceny GeForce RTX 3070 startują od 4000 złotych. Za GeForce RTX 3080 krzyczą 8000 złotych… Przeważnie jednak brak dostępności. Dlatego podjęliśmy trudną, może kontrowersyjna, ale naszym zdaniem jedyną słuszną decyzję w zaistniałej sytuacji:

POLECANE ZESTAWY NIE MAJĄ KONKRETNYCH KART GRAFICZNYCH Z OFERTY MORELE.NET

Ale jak to? No zwyczajnie nie mamy sumienia polecać kart graficznych za 100 czy 200% ceny wyjściowej. Reszta podzespołów jest jednak dostępna, a ceny procesorów Intela, RAM i SSD pozwalają złożyć niezłą bazę. W miejscu gdzie dotychczas była wpisana konkretna karta graficzna z oferty moreli widnieje natomiast informacja, co powinno się tutaj znaleźć i ile powinno kosztować, aby zakup się opłacał. Niestety, tutaj trzeba albo szukać okazji ((✌ ゚ ∀ ゚)☞), przywitać się z rynkiem wtórnym, cierpliwie czekać albo… przepłacić. Ewentualnie wegetować na starym GPU lub czymś lowendowym. Jest jeszcze opcja (przynajmniej w Intelach takową alternatywę wstawiliśmy) aby wybrać procesor z iGPU. Sami zdecydujcie.

Dodamy jednak, że czekanie ze wszystkim może się odbić czkawką, bo rozmawiałem trochę z vendorami, którzy nieśmiało wspominają że flash i DRAM drożeją, zatem ceny SSD i RAM mogą pójść w górę o kilkadziesiąt procent.

A teraz bez dalszego przyciągania, zapraszamy do czytania:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-luty-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach-masakra

#purepc #komputery #technologia #pcmasterrace #amd #intel #nvidia