Czołem, posiadam prototyp myszki Apple Pro Mouse z okolic 2000 roku – mysz weszła do sprzedaży w czerwcu 2000 roku, więc prawdopodobnie sam prototyp, który posiadam jest z końcówki lat 90-tych. Model oznaczony jest M5769, podłączany jest na USB i działa prawidłowo pod Windows i Mac. W przeciwieństwie do działającego, ostatecznego produktu, prototyp posiada atrapy przycisków po bokach, są to zwykłe zaślepki, które nawet nie klikają. A co do klikania, to myszka nie ma nawet prawego przycisku myszy, przyciska się całość dłonią do stołu i następuje klik. Gdzieś wyczytałem, że PPM się robiło poprzez dodatkowe przytrzymania CTRL/Command w tamtych czasach, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Na prototypie jest informacja, że urządzenie nie zostało zatwierdzone przez Federalną Komisję Łączności jak i nie może być sprzedawane, leasingowane.

Dostałem je od kolegi, który w tamtych czasach (okolice 2000 r.) studiował w USA na jednym z uniwersytetów technologicznych. Jak myślicie, czy taki prototyp ma jakąś wartość, poza tym, że jest sam w sobie ciekawostką?

#komputery #pc #ciekawostki #technologia #informatyka #macbook #apple