Chciałem się podzielić z wami fajną historią, której częścią stał się użytkownik wykopu.

Dobry miesiąc temu naprawiałem komputery rodzinie z dwójką dzieci. Wiadomo zdalna szkoła, towar pierwszej potrzeby w XXI wieku. Udało mi się uratować jeden.
Postanowiłem wyszykować starego MBP i przekazać go, żeby oboje dzieci mogły się uczyć w tym samym czasie. Nie byłem pewien czy ma to sens więc zapytałem na mirko. Wykop orzekł, że powinien starczyć . Użytkownik @cacum3 napisał nawet, że jakby nie śmigał to służy radą jak wrzucić na niego lekkiego linuxa.
Z powodów prywatnych sprawa przeciągnęła się wczasie i do wymiany dysku został wciągnięty jeszcze jeden znajomy z reala. Zapadła też decyzja aby trochę stuningować sprzęt. Koszty renowacji przekroczyły budżet więc przycięliśmy trochę na jakości podzespołów, co nie wyszło projektowi na dobre bo komp na ostatnim oficjalnie wspieranym macosie działał tragicznie. W takim stanie po prostu nie było sensu go przekazywać.
Wtedy przypomniało mi się o komentarzu @cacum3, który akurat był dostępny i przeprowadził mnie przez proces wykonywania heretyckiej instalacji linuxa na maku xD Ubuntu-Mate na leciwym sprzęcie działał o niebo lepiej niż oficjalny soft. Już dwie godziny później po znalezieniu sterowników do karty wifi, Dzięki Bogu, że tylko do karty wifi, komp został przekazany.

Jeszcze raz serdeczne dzięki @cacum3 za pomoc. Byłem już załamany, że dałem dupy, zmarnowałem czas i narobiłem nadziei. Uratowałeś sytuacje!

#komputery #moderacjacontent @wykop Może pamiątkowy achievement dla @cacum3?